Nieuws
Medewerker van de maand: Tom Jansen (Lead Engineer)
Al ruim tien jaar is Tom Jansen een vertrouwd gezicht binnen Intures. Als Lead Engineer houdt hij zich dagelijks bezig met 3D-scanning, modelleren en het slimmer maken van technische processen. Wat ooit begon met het modelleren van gebouwen voor de gemeente Amsterdam, is inmiddels uitgegroeid tot een veelzijdige functie waarin innovatie en automatisering centraal staan. We spreken Tom over zijn werk, de ontwikkelingen binnen 3D-technologie en waarom hij na al die jaren nog steeds met plezier bij Intures werkt.
Hoi Tom, stel jezelf eens voor. Wat doe je bij Intures?
Ik ben Tom Jansen en werk als Lead Engineer bij Intures. Mijn werkzaamheden bestaan voornamelijk uit het 3D-scannen en modelleren van gebouwen en constructies voor verschillende toepassingen.
Inmiddels houd ik me ook veel bezig met het controleren van tekeningen, het voorbereiden van 3D-inspecties en het automatiseren van werkprocessen. Dat laatste vind ik misschien wel het leukste onderdeel van mijn werk. Door slimme oplossingen te ontwikkelen, kunnen we steeds efficiënter werken.
Hoe lang werk je inmiddels bij Intures?
Ik ben in september 2016 begonnen, dus inmiddels alweer ruim tien jaar geleden. Destijds werd ik aangenomen als modelleur voor een project van de gemeente Amsterdam. We waren toen bezig met het scannen en modelleren van verschillende gebouwen, onder andere voor plattegronden ten behoeve van vergunningen.
Na dat project ben ik me steeds meer gaan richten op de industriële sector, met name op 3D-inspecties en het modelleren van fabrieksinstallaties en staalconstructies.
Door de jaren heen heb ik daarin steeds meer een leidende rol gekregen. Waar ik vroeger vooral zelf modellen maakte, houd ik me tegenwoordig ook bezig met het voorbereiden, controleren en optimaliseren van werkzaamheden.
Hoe ziet een gemiddelde werkdag voor jou eruit?
Dat verschilt eigenlijk iedere dag. Ik werk voornamelijk op kantoor, maar de werkzaamheden zijn behoorlijk divers.
De ene dag ben ik bezig met het modelleren van constructies, de andere dag controleer ik tekeningen of verwerk ik gegevens van een 3D-scan. Daarnaast besteed ik steeds meer tijd aan het ontwikkelen van scripts waarmee we werkzaamheden kunnen automatiseren.
Vooral dat laatste geeft mij veel energie. Als je een handeling die normaal veel tijd kost met één druk op de knop kunt uitvoeren, levert dat natuurlijk enorm veel tijdwinst op.
Hoe bereid je je voor op een nieuw project of inspectie?
Mijn rol ligt tegenwoordig vooral in het voorbereiden van werkzaamheden voor anderen. Bij onze 3D-inspecties zorg ik er bijvoorbeeld voor dat de modellen goed zijn ingericht, zodat inspecteurs hiermee op locatie aan de slag kunnen.
Een mooi voorbeeld zijn de herinspecties die we uitvoeren. Hiervoor hebben we scripts ontwikkeld waarmee eerdere inspectieresultaten bewaard blijven in het 3D-model. Daardoor kunnen we de conditie van constructies over meerdere jaren volgen en veranderingen inzichtelijk maken.
Dat geeft niet alleen onze inspecteurs meer inzicht, maar uiteindelijk ook de opdrachtgever.
Welke tools gebruik je tijdens je werk?
Ik werk veel met Autodesk Revit, onze 3D-scanners en verschillende programmeertools. Voor het automatiseren gebruik ik onder andere Dynamo en Python.
Daarnaast maak ik steeds vaker gebruik van AI, bijvoorbeeld ChatGPT, om scripts te ontwikkelen of bestaande processen te verbeteren. “Met AI kun je tegenwoordig ontzettend veel, zolang je maar goed weet wat je wilt bereiken en de juiste instructies geeft.”
Ook gebruiken we verschillende soorten 3D-scanners. Voor het snel inmeten van gebouwen gebruiken we de mobiele NavVis 3D-scanner, terwijl we voor nauwkeurige metingen onze statische 3D-scanners inzetten. Denk aan het controleren van scheefstanden of doorbuigingen in constructies.
Met wie werk je het meest samen?
Ik werk veel samen met Peter, Ben en Dawid, vooral rondom onze 3D-inspecties.
Ben coördineert daarbij het inspectiewerk en David voert veel van de inspecties op locatie uit. Mijn rol zit vooral in het voorbereiden van de modellen en het zorgen dat alles technisch goed werkt. We proberen onze werkwijze voortdurend verder te verbeteren. Door goed samen te werken en ervaringen uit de praktijk terug te koppelen, kunnen we steeds slimmer en efficiënter werken.
Voor innovatie werk ik veel samen met Gijs. Tijdens ons maandelijkse overleg bespreken we de ontwikkelingen en kijken we welke nieuwe ideeën we kunnen oppakken.
Hoe ervaar je de werksfeer bij Intures?
De sfeer is eigenlijk altijd goed geweest. We hebben een gezellige groep collega’s en iedereen staat voor elkaar klaar.
De vrijdagmiddagborrel is natuurlijk een mooi voorbeeld. Even met elkaar de week afsluiten en gezellig bijpraten. Ook de gezamenlijke lunches en activiteiten buiten werktijd dragen bij aan de sfeer. Met sommige collega’s spreek ik ook buiten het werk af. Zo ga ik regelmatig met Dawid naar wedstrijden van Ajax. Of met meerdere collega’s naar de Formule 1. Dat vind ik wel belangrijk. Als je het onderling goed kunt vinden, werk je uiteindelijk ook prettiger met elkaar samen.
Welke eigenschappen moet je hebben om bij Intures te passen?
Ik denk dat het vooral belangrijk is dat je goed binnen het team past en openstaat voor samenwerking. Natuurlijk moet je je werk goed kunnen uitvoeren, maar de onderlinge sfeer is minstens zo belangrijk. Je hoeft echt niet overal aan mee te doen, maar het helpt als je betrokken bent en het leuk vindt om samen met collega’s dingen te ondernemen.
Uiteindelijk zorgt die goede band er ook voor dat je makkelijker voor elkaar klaarstaat wanneer dat nodig is.
Wat heb je in de afgelopen tien jaar geleerd?
Vooral ontzettend veel op technisch gebied. Ik heb me verder ontwikkeld in Revit, 3D-modelleren en het programmeren van scripts. Daarnaast ben ik steeds zelfstandiger geworden in het oppakken van projecten en het ontwikkelen van nieuwe werkwijzen.
Wat ik mooi vind, is dat we binnen Intures de ruimte krijgen om te experimenteren met nieuwe technieken. Zo hebben we onze werkwijze rondom 3D-inspecties in de afgelopen jaren behoorlijk doorontwikkeld. Waar we vroeger nog veel handmatig deden, zijn inmiddels allerlei processen geautomatiseerd. Dat scheelt niet alleen tijd, maar zorgt ook voor meer kwaliteit en consistentie.
Zie je nog doorgroeimogelijkheden binnen Intures?
Die zijn er zeker, maar voor mij hoeft dat niet per se richting projectleiding of management te zijn. Ik haal juist veel energie uit technische ontwikkeling, procesverbetering en automatisering. Daar wil ik me de komende jaren graag verder in verdiepen.
Voor mij zit groei niet zozeer in een andere functietitel, maar vooral in het blijven ontwikkelen van mijn kennis en het verbeteren van onze processen.”
Er verandert momenteel ontzettend veel op het gebied van AI en automatisering. Ik verwacht dat we in de toekomst steeds minder handmatig hoeven te modelleren en steeds meer bezig zullen zijn met het controleren en optimaliseren van automatisch gegenereerde modellen. En dat zijn ontwikkelingen waar ik graag bij betrokken blijf.
Wat vind je het leukste aan je werk?
De afwisseling tussen verschillende projecten vind ik erg prettig, maar het meeste plezier haal ik uit het automatiseren en verbeteren van processen. Soms ben je best lang bezig om een script goed werkend te krijgen. Dat kan frustrerend zijn, maar als het uiteindelijk lukt en je ziet hoeveel tijd het bespaart, geeft dat enorm veel voldoening.
Daarnaast vind ik het mooi om te zien wat we inmiddels met onze 3D-modellen kunnen. We hebben door de jaren heen grote delen van industriële locaties digitaal in kaart gebracht.
Daar liggen nog ontzettend veel mogelijkheden. Denk aan digital twins, waarbij opdrachtgevers steeds meer informatie over hun installaties en constructies vanuit één digitaal model kunnen raadplegen.
Met ontwikkelingen zoals Autodesk Forma verwacht ik dat we daar de komende jaren grote stappen in kunnen zetten.
Waarom zou iemand volgens jou bij Intures moeten komen werken?
Ik zou zeggen: kom gewoon eens op vrijdag langs! Dan merk je meteen hoe de sfeer hier is. We hebben een gezellige groep collega’s en er is veel vrijheid om je werk op je eigen manier in te delen.
Natuurlijk zijn er ook drukke periodes waarin veel projecten tegelijkertijd afgerond moeten worden. Maar daar staat tegenover dat je veel zelfstandigheid krijgt en de ruimte hebt om jezelf te ontwikkelen. Die combinatie van vrijheid, technische uitdagingen en een goede werksfeer maakt Intures voor mij een fijne werkgever.
Tot slot: wat wil je nog meegeven over het werken bij Intures?
Als ik terugkijk op de afgelopen tien jaar, is er ontzettend veel veranderd. Niet alleen in mijn eigen werkzaamheden, maar vooral ook in de technologie waarmee we werken. Ik ben ooit begonnen met het modelleren van gebouwen voor de gemeente Amsterdam en houd me nu bezig met complexe 3D-modellen, automatisering en de verdere ontwikkeling van digitale inspecties.
Het mooie is dat we nog lang niet klaar zijn. Er liggen nog volop kansen om onze modellen slimmer te gebruiken en opdrachtgevers meer inzicht te geven in hun assets. Ik vind het mooi om daar ook de komende jaren aan bij te dragen.
Gefeliciteerd Tom, met je benoeming tot medewerker van de maand!




